Przepis na naturalny antyperspirant (DIY)

Przepis na naturalny antyperspirant (DIY)

Składy wielu sklepowych dezodorantów oraz antyperspirantów pozostawiają wiele do życzenia. Przyglądając się im bliżej szybko można zauważyć, że nie są obojętne dla naszego zdrowia.
Antyperspiranty zawierają między innymi parabeny oraz aluminium, którego staram się unikać jak ognia. Badania wskazują, że u kobiet, które stosują środki z tym składnikiem na skutek jego odkładania w tkance piersi może rozwinąć się rak (źródło: https://www.onkonet.pl/n_n_rakpiersi_antyprespiranty.php). Poza tym niektóre ze składników mogą wysuszać, podrażniać skórę oraz wywołać reakcję alergiczną. Warto więc wypróbować bezpieczną alternatywę.Składniki:

4 łyżki oleju kokosowego

3 łyżki sody oczyszczonej

10 kropli olejku eterycznego (olejki o działaniu odkażającym i przeciwpotnym: cyprysowy, z szałwii lekarskiej, cytronelowy, bergamotkowy, sosnowy)

Wykonanie:

  1. Olej roztapiamy w kąpieli wodnej.
  2. Do roztopionego oleju dodajemy sodę oczyszczoną. Dokładnie mieszamy.
  3. Po przestygnięciu dodajemy olejek eteryczny. Dokładnie mieszamy.
  4. Antyperspirant przekładamy do szklanego słoiczka.

Produkt można przechowywać poza lodówką.

Dla osób, które wolą jednak gotowe produkty przygotuję zestawienie sklepowych antyperspirantów z dobrym składem. Zestawienie już za kilka dni pojawi się na moim Instagramie i Facebooku. Serdecznie zapraszam.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *