Weleda masło do ciała i ust – analiza składu

Weleda masło do ciała i ust – analiza składu

W tym roku pierwszym wpisem będzie artykuł z cyklu analiza składu. Od początku grudnia mam okazje testować masło do ciała oraz masło do ust Weleda z serii Skin Food. Jeśli jesteście ciekawi jak się u mnie sprawdził i czy jego skład jest dobry i bezpieczny dla naszego zdrowia zapraszam Was do lektury.

 

O firmie

Celem firmy Weleda jest pielęgnowanie, poprawianie i przywracanie zdrowia ludzi. Rozpoczęliśmy działalność w 1921 roku jako farmaceutyczne laboratorium z własnym ogrodem roślin leczniczych. Dziś Weleda jest światowym, wiodącym producentem holistycznych kosmetyków naturalnych, jak również farmaceutyków przeznaczonych do terapii antropozoficznej.

Masło do ciała Weleda

Masło do ciała bardzo łatwo się rozsmarowuje, doskonale nawilża, odżywia i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy. W kosmetyku znajdziemy wyciągi roślinne z rozmarynu lekarskiego, nagietka lekarskiego, fiolka oraz rumianku, działają one łagodząco, wygładzają skórę, pomagają w gojeniu ran. W składzie znajduje się również masło shea, masło z nasion kakaowca, olej kokosowy, olej słonecznikowy, które działają nawilżająco i odżywczo. Zapach jest bardzo delikatny i przyjemny. Masełko zapakowane jest w pojemniczek o pojemności 150 ml, jest dość wydajne. Skład jest bardzo przyzwoity, poniżej znajdziecie dokładną analizę.

 

Skład:

Legenda:

Składnik bezpieczny
Składnik może wywoływać alergie

 

Water (Aqua)– woda
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil – Zawiera fosfolipidy, karoten i witaminę E. Wzmacnia, zmiękcza i wygładza skórę. Ma działanie przeciwrodnikowe i przecizapalne. Niekomedogenny.

Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter – Nawilża, wygładza i natłuszcza skórę, dzięki antyutleniaczom zwalcza wolne rodniki.

Glycerin – substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze.
Glyceryl Stearate Citrate – Ma działanie kondycjonujące skórę suchą oraz włosy, zmiękcza i wygładza, nadaje się do kosmetyków tłustszych, kremów na noc. Dobrze reaguje w środowisku o odczynie kwaśnym.

Butyrospermum Parkii (Shea) Butter – nawilża, odżywia- cały artykuł na temat–> masła shea <–znajdziecie tutaj
Stearic Acid– emulagator (bezpieczny)
Palmitic Acid – Związek chemiczny pochodzenia naturalnego. Nasycony kwas tłuszczowy, otrzymywany z oleju palmowego. Emoleint tłusty, chroni skórę przed nadmiernym odparowaniem wody, przez co częściowo nawilża. Stosowany m.in. do produkcji mydeł. Środek pianotwórczy i oczyszczający. Działa zmiękczająco, wygładzająco, nadaje połysk. Emulgator w/o – nadaje emulsji odpowiednią konsystencję.
Pentylene Glycol – środek nawilżający, konserwujący, duże dawki mogą działać drażniąco na skórę.
Rosm arinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract – Działa antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract – ekstrakt z rumianku – Bogaty w witaminę C, zwalcza wolne rodniki, wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi i regeneruje.
Calendula Officinalis Flower Extract – działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo, nawilża, chroni przed podrażnieniami, przyspiesza proces gojenia ran,
ViolaTricolor Extract – wyciąg z fiolka – pomocny w walce z trądzikiem, przyspiesza gojenie ran. Nawilza i wygładza skórę.
Alcohol – alkohol

Betaine – o aminokwas otrzymywany z buraka cukrowego, będący pochodną glicyny.  Wykazuje działanie silnie nawilżające, łagodzi drażniące działanie detergentów

Carrageenan – Wyciąg z chrzęśnicy kędzierzawej – Zawiera karagen, prowitaminę A oraz sole mineralne. Nawilża oraz zwiększa objętość.

Xanthan Gum – guma ksantanowa – substancja pochodzenia naturalnego. Lekki emulgator, zagęszcza konsystencje, podnosi lepkość, stabilizuje. Jako emulgator często wykorzystywany do produkcji kosmetyków o przejrzystej formule, żelowych, lekkich.

Lactic Acid – kwas mlekowy – reguluje koloryt skóry, redukuje przebarwienia oraz poprawia jej strukturę, stymuluje produkcję kolagenu, działa antybakteryjne i wygładzająco.
Glyceryl Caprylate – emolient i regulator
Sodium Capryol/Lauroyl Lactylate-Emulgator. Występuje w kosmetykach myjących. Delikatny detergent, odpowiedni dla skóry wrażliwej. Działa nawilżająco. Wpływa na konsystencję kosmetyku i jego możliwości pianotwórcze. Skutecznie usuwa brud i bakterie. Nie wysusza skóry wrażliwej. Nawilża skórę nadając jej uczucie gładkości i polepsza dostarczanie składników aktywnych.
Fragrance (Parfum) – substancja zapachowa
Limonene – Składnik kompozycji zapachowych i substancja zapachowa. Może wywoływać alergie.
Linalool – substancja zapachowa, ma właściwości bakteriobójcze, przeciwdziała nieprzyjemnym zapachom, np. potu, maskuje niepożądane zapachy innych składników kosmetyku.
Benzyl Benzoate – składnik kompozycji zapachowej. Wykazuje właściwości maskujące inne, mniej przyjemne aromaty. Może powodować alergie.
Geraniol – składnik olejków eterycznych i/lub kompozycji zapachowych. Jest to nienasycony alkohol alifatyczny, który produktom nadaje zapach pelargonii. Badania wykazały, iż składnik ten działa przeciwnowotworowo i hamującego syntezę DNA. Może wywołać reakcje alergiczne.

Masło do ust

Masełko do ust zamknięte zostało w małej tubce o pojemności 8 ml. Idealnie nadaje się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to nasze usta są narażone na czynniki zewnętrzne tj. mróz i wiatr. Produkt dosalane nawilża i chroni usta przed pękaniem. Ma przyjemny zapach i żelową konsystencję. Bardzo dobrze rozsmarowuje się na ustach. Skład wygląda bardzo podobnie, jak w masełku do ciała, również jest całkiem dobry.

Skład

Legenda:

Składnik bezpieczny
Składnik może wywoływać alergie

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lanolin, Beeswax (Cera Alba), Glycerin, Viola Tricolor Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Alcohol, Water (Aqua), Fragrance (Parfum) zapach pochodzący z naturalnych olejków etercznych, Limonene, Linalool, Geraniol

Znacie kosmetyki Weleda?

 

Źródła:
https://www.naturativ.pl/skladniki/188-ekstrakt-z–rumianku-pospolitego/
https://www.truthinaging.com/ingredients/pentylene-glycol
https://kosmeter.pl/s_palmitic-acid_78.html
www.wizaz.pl
https://kosmeter.pl/s_sodium-lauroyl-lactylate_279.html
www.snobka.pl


14 thoughts on “Weleda masło do ciała i ust – analiza składu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *