Co to jest żywa woda?

Co to jest żywa woda?

Woda towarzyszy nam na co dzień. Nie zastanawiamy się nawet nad tym jaka ona jest ważna dla naszego zdrowia i życia. Bez wody nie możemy funkcjonować. Wystarczy utrata 5% wody z naszego organizmu i już pojawia się zagrożenie dla naszego życia.
Niedostateczna ilość wody w organizmie może powodować szereg objawów tj. zmęczenie bez przyczyny, nerwowość, niecierpliwość, niepokój, depresję, otyłość, niespokojny sen.
Woda w naszym organizmie pełni wiele odpowiedzialnych funkcji, przede wszystkim jest głównym źródłem energii komórek, jest substancją wiążącą komórki. Daje pokarmowi możliwość przekazania energii dla ciała w procesie trawienia, zwiększa ilość tlenu, którą erytrocyty mogą zabrać z płuc do komórek, polepsza się tym samym wydalanie dwutlenku węgla z komórek. Dzięki wodzie z organizmu wydalane są substancje toksyczne.

W ostatnim czasie natknęłam się na artykuł dotyczący żywej wody, temat ten bardzo mnie zaciekawił wiec postanowiłam zagłębić się w tą kwestę i przekazać Wam kilka informacji.

Czym właściwie jest żywa woda?

Technologia Żywej Wody „Living Water Technology” jest oparta w pełni na wodzie wzorcowej. Woda wzorcowa z kolei to 100 % orto-klastrów i 0 % para- klastrów, proporcje pomiędzy orto a para- klastrami stanowią czy woda jest martwa czy żywa. Przyjmuje się, że woda żywa zaczyna się od proporcji 50 % do 50 % orto do para-klastrów. Dla porównania woda płynąca w kranie posiada około 5 % orto do 95 % para-klastów, co zdecydowanie klasyfikuje ją jako wodę martwą.

Według profesora Mu Shik Jhon picie wody żywej ma pozytywne działanie na nasz organizm oraz na różnego rodzaju dolegliwości i choroby. Są to m.in.:

-polepszenie zdolności przenoszenia tlenu i substancji odżywczych do komórek oraz usuwania z nich substancji odpadowych,
-poprawa utlenowania krwi,
-stabilizacja funkcji serca,
-zapobieganie błędom podczas replikacji DNA, bowiem niestrukturyzowana woda zwiększa możliwość powstawania takich błędów prowadzących do powstawania podziałów komórek sprzyjających powstawaniu nowotworów
-jest głównym źródłem energii wszelkich organów – jest to szczególnie istotne dla zapewnienia wysokiej wydajności i wydolności fizycznej przy wykonywaniu ciężkich prac fizycznych czy uprawiania sportów wyczynowych
-polepszenie wchłaniania składników odżywczych

-zwiększenie mocy układu immunologicznego
-polepszanie hydratacji, czyli otaczania substancji przez molekuły wody, a przez to lepsze rozpuszczanie i wchłanianie tych substancji do organizmu
-przeciwdziałanie wysuszaniu skóry, trądzikowi, łuszczycy, powstawaniu zmarszczek
-przeciwdziałanie zaparciom i polepszenie oczyszczania jelita grubego ze złogów poprzez ich lepsze rozpuszczanie i wymywanie
-przeciwdziałanie powstawaniu „złego” cholesterolu LDL i odkładaniu się produktów jego utleniania na ściankach naczyń krwionośnych (problemy z cholesterolem powstają w dużej mierze na bazie utajonego odwodnienia organizmu)
-zmniejszenie wysokiego poziom cholesterolu i wysokiego ciśnienia krwi
-najprawdopodobniej jeden z najważniejszych czynników sprzyjających zmniejszaniu masy ciała (przeciwdziałaniu otyłości)
-poprawa zdrowia u cukrzyków i zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę,przeciwdziałanie alergii i astmie – regularne i częste picie heksagonalnej wody powinno być podstawowym obowiązkiem alergików i astmatyków
-przeciwdziałanie stresom poprzez zmniejszanie napięcia emocjonalnego,poprawa pH krwi oraz wszystkich jego organów (regulacja gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu).

Zalet picia żywej wody jest naprawdę wiele. Postaram się w najbliższym czasie przygotować kolejny artykuł w tym temacie, gdyż jest to temat bardzo szeroki. Mam nadzieję, że jednak chociaż trochę naświetliłam Wam temat.

Więcej informacji na temat żywej wody znajdziecie na stronie:
www.harmonyh2o.com

Źródło:
www.harmonyh2o.com

 22 thoughts on “Co to jest żywa woda?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *