Kalcikinon, wzmocnienie kości – wapń, witamina D3 i K2

Kalcikinon, wzmocnienie kości – wapń, witamina D3 i K2

Dziś kilka słów o suplemencie diety, który przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w osteomalacji oraz osteoporozie, a także przy złamaniach kości oraz w okresie szybkiego wzrostu. Ja kupiłam go zapobiegawczo dla mojej babci i pomyślałam, że podzielę się Wami informacją o tym suplemencie, gdyż ma on bardzo dobre opinie wśród pacjentów, jak również farmaceutów.

KalciKinon zawiera

– wapń – wspiera zdrowy rozwój kości;
– witamina D3 – wspiera prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu;
– Kinon (witamina K2-MK-7) – wspomaga wapń w budowaniu mocnych kości. 

Dodatkowo preparat poprawia proces krzepnięcia krwi. 

Witaminę D dostarczamy naszemu organizmowi głównie przez skórę, pod wpływem promieniowania UV, a także tak jak w przypadku innych witamin poprzez dietę bogatą w ryby. Jednak zwykle w naszych organizmach można zauważyć niedobory tej witaminy, dlatego tak ważna jest jej dodatkowa suplementacja. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego układu odpornościowego i mięśni. Jej niedobór może prowadzić do zaburzeń mineralizacji kości, krzywicy, osteoporozy, a także może powodować wiele innych objawów tj:.

Stosowanie niektórych leków oraz zła dieta czysto prowadzi do niedoborów witaminy K2. Niedobór witaminy K2 często powoduje zaburzenia mineralizacji kości i zwiększa ich kruchość, suplementacja tej witaminy poprawia gęstość mineralną, a także wytrzymałość kości, zmniejsza również ryzyko złamań.

Wapń – jego odpowiednie stężenie powoduje, że mamy zdrowie i mocne kości, zęby, a także dobrą krzepliwość krwi. Niedobór tego pierwiastka może objawiać się skurczami mięśni, drętwieniem kończyn, zaburzeniami snu. Czasem przy niedoborze wapna szybko tworzą nam się w zębach ubytki.

Suplement tak jak już wyżej wspomniałam jest do stosowania przy osteoporozie, osteomalacji, w czasie szybkiego wzrostu, a także dla przy złamaniach kości.

Jestem ciekawa czy Wy stosujecie suplementy tego typu, a może ktoś z Waszych bliskich je stosuje?

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku. 

Znajdziesz mnie również na instagramie

 

 23 thoughts on “Kalcikinon, wzmocnienie kości – wapń, witamina D3 i K2”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *