Magiczna gąbka – do czego użyć ?

Magiczna gąbka – do czego użyć ?

Czy słyszeliście kiedyś o magicznych gąbkach? Dostępne są w wielu sklepach, ja dowiedziałam się o nich od znajomej, która strasznie je zachwalała. Mając magiczną gąbkę nie potrzebujemy już żadnej chemii, wystarczy zmoczyć ją wodą. Gąbka działa na zasadzie ścierania, ściera się sama i wraz z jej mikrowłóknami ścierany jest brud. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla osób, które starają się ograniczyć użycie toksycznych środków czystości w swoim domu.

Za pomocą gąbki wyczyścimy m.in.:

1. Wannę, umywalkę, zlew, prysznic.
2. Usuną plamy ze ścian.
3. Nadają się do czyszczenia butów, szczególnie tych białych.
4. Doskonale myją moje białe drzwi, usuwają z nich wszystkie plamy.
5. Świetnie radzą sobie z czyszczeniem fug i płytek.
6. Udaje mi się nim bez problemu domyć plastikowy stolik mojej córki, na którym są zabrudzenia po kredkach, farbkach i mazakach.
7. Doskonale czyszczą ramy okien i parapety.
8. Dadzą radę nawet przy umyciu okapu.
9. Usuną ślady po kleju.

Gąbka wykonana jest z pianki melaminowej, która działa podobnie do gumki do gumowania. Przeszukałam internet i nie znalazłam żadnych doniesień na temat szkodliwości używania pianki melaminowej. Co prawda odnotowano zatrucia melaminą, ale były one spowodowane jej spożyciem. Kolejne źródło podaje jednak, że melamina nie jest toksyczna, nie powoduje alergii, a nawet w przypadku połknięcia jest wydalana z organizmu (gąbek jednak połykać nikt nie będzie). Dlatego dla spokoju sumienia nie używam ich do mycia naczyń ani w żadnym miejscu, w którym mogłyby mieć kontakt z pożywieniem.

Jestem ciekawa czy wy używacie magicznych gąbek? Jeśli tak to do czego?

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku.

Źródła:

https://pl.girl-talk.info/melamine-sponges-why-it-harmful/
http://deccoria.pl/warto-zobaczyc/artykuly-magiczne-gabki-do-sprzatania-wszystkiego-dlaczego-dzialaja-i-czy-sa-bezpieczne-,5,3082.html

.

 24 thoughts on “Magiczna gąbka – do czego użyć ?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *