Czy warto zainwestować w odkurzacz automatyczny? Test odkurzacza Mamibot PREVAC 650

Czy warto zainwestować w odkurzacz automatyczny? Test odkurzacza Mamibot PREVAC 650

Kilka lat temu na rynku pojawiły się roboty sprzątające. Dziś mają one wielu zwolenników i wielu przeciwników. Mają one swoje wady i zalety. Raczej mało kto lubi sprzątać, a automatyczne odkurzacze poniekąd mają nas w tym wyręczyć. Ja w swoim domu dopiero od miesiąca testuję robot Mamibot PREVAC 650, który nie tylko odkurza, ale również ma możliwość przecierania podłogi na mokro.
Na początku byłam dość sceptycznie nastawiona do takich wynalazków, bo przecież nie są na pewno takie dokładne jak człowiek, nie dotrą wszędzie itd. Jednak z czasem zmieniłam o nich zdanie. Pewnego razu kiedy wróciłam z pracy byłam w szoku jak robot pięknie posprzątał i wytarł podłogę. Właściwie byłam święcie przekonana, że zrobił to ręcznie mój mąż, ale okazało się, że nie, a cały ten porządek zawdzięczam temu właśnie urządzeniu. Ogromnym autem dla mnie jest fakt, że odkurzacz mogę włączyć kiedy wychodzę z domu, a on posprząta za mnie. Przy Mamibocie znacznie zmniejszyła się konieczność odkurzacza zwykłym odkurzaczem. Wcześniej odkurzaliśmy około raz na tydzień. Teraz myślę, że wystarczy to robić raz w miesiącu. Mamibot sprząta co dwa dni, od razu przetrze też podłogę, oczywiście bez użycia zbędnej chemii. Jeśli chodzi o wycieranie podłogi przy robocie to częstotliwość wykonywania tej czynności również się zmniejszyła. Jednak kuchnie, szczególnie kiedy na podłodze powstaną większe zabrudzenia wycieram ręcznie.

PREVAC 650 to urządzenie, które wyposażone jest w dwa pojemniki jeden o pojemności 600 ml , do którego trafiają wszelkie odkurzone nieczystości, drugi pojemnik ma pojemność jest podzielony na dwie części – część na śmieci oraz na wodę. Do pojemnika można nalać 300 ml wody, co według producenta wystarcza na przetarcie około 100 m2 bez konieczności uzupełniania wody. Jeżeli chcemy tylko odkurzyć podłogę używamy pierwszego pojemnika. Jeżeli chcemy odkurzyć i przetrzeć używamy pojemnika drugiego. Do robota PREVAC 650 można również ściągnąć aplikację, dzięki której można zarządzać urządzeniem, wygodnie obsługiwać go przy pomocy telefonu. Do zestawu jest również dołączony pilot, który również pozwla na wygdne sterowanie urządzeniem. Odkurzacz może się poruszać zgodnie z 4 algorytmami (SPOT, EDGE, AUTO,ZIGZAG), gdzie domyślnym algorytmem jest ZIG-ZAG, który umożliwia najbardziej efektywne poruszanie się (linie równoległe) i zebranie kurzu i brudu. 

Urządzenie posiada dwie zmiotki boczne, które zgarniają brud do środka oraz dwie szczotki główne. Jedna ze szczotek głównych to zwykła szczotka włosiowa, natomiast druga szczotka to sylikonowa rolka.

Jeśli chodzi o wydajność urządzenia to może pracować bez ładowania przez dwie godziny. Ładowanie natomiast zajmuje około 3 godzin. Ważną kwestą jest także pokonywanie przeszkód, według producenta robot radzi sobie z pokonywaniem przeszkód do 1,5 cm. Nie wiem jak robot sprawdzi się podczas odurzania dywanów, gdyż nie posiadam ich w swoim domu.Natomiast z odkurzaniem i przetarciem paneli na mokro radzi sobie bardzo dobrze, jetem bardzo zadowolona. Do pojemnika na wodę najlepiej wlewać wodę destylowaną. Od czasu do czasu w celu zadbania o drożność mikrokanalików należy przepłukać pojemnik ciepłą wodą z dodatkiem odrobiny octu.

Podsumowując odkurzacz Mamibot PREVAC 650 sprawdził się u mnie w domu doskonale. Nie wiem jednak jak sprawdzi się w domu, w którym są dywany. Idealny będzie dla osób pracujących, mających mało czasu. Sprawdzi się również u osób starszych, które najzwyczajniej nie mają już siły na odkurzanie czy wycieranie. Urządzenie zdecydowanie zmniejsza konieczność odkurzania zwykłym odkurzaczem, możemy robić to zdecydowanie rzadziej. To samo dotyczy również wycierania podłogi. Atutem jest również fakt, iż odkurzacz ten nie podsiada żadnych kabli. Odkurzacz jest kompaktowy dzięki czemu odkurzy i przetrze także powierzchnie pod łóżkiem czy stołem, a my nie musimy się schylać ani tracić cennego czasu. Jak już wspomniałam odkurzacz jest malutki także bardzo łatwo go przechować.

Odkurzacz Mamibot PREVAC 650 możecie kupić tutaj (klik)

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku.35 thoughts on “Czy warto zainwestować w odkurzacz automatyczny? Test odkurzacza Mamibot PREVAC 650”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *