Ozonator w domu czy warto? Zalety posiadania ozonatora

Ozonator w domu czy warto? Zalety posiadania ozonatora

Ostatnio bardzo popularne, a nawet modne stały się ozonatory. Zaciekawił mnie ich temat więc postanowiłam poszukać informacji.

Ozonator, jak wskazuje nazwa to urządzenie, które za pomocą prądu wytwarza z tlenu naturalny ozon. W dzisiejszych czasach jest na nie coraz większy popyt. Nic w tym dziwnego skoro ozonowanie jest aktualnie chyba najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem na oczyszczenie i odświeżenie powietrza w pomieszczeniach.  Gaz ten ma właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze, a także grzybobójcze oraz dezynfekujące. Usunie też wszystkie nieprzyjemne zapachy oraz  drobnoustroje. Urządzenie z takimi funkcjami z pewnością przyda się w każdym domu, a w szczególności w domu alergików, gdyż generator ozonu niszczy również roztocza kurzu, które są jednym z najczęstszych alergenów. Jeśli dziecko jest alergikiem dzięki generatorowi ozonu możemy odkazić nie tylko powietrze, ale również zabawki, poduszki, kołdry.

Produkt sprawdzi się też idealnie w łazience usunie wilgoć, pleśń, a także inne niechciane drobnoustroje i bakterie, co może znacznie ograniczyć potrzebę używania chemicznych środków czystości.
Urządzenie przyda się również podczas przeziębienia czy choroby dzięki ozonowaniu pomieszczeń zmniejsza się ryzyko zarażenia przez innych domowników.
Kąpiele w ozonowanej wodzie działają korzystnie na naszą skórę. Pomogą w walce z różnymi chorobami skóry takimi jak łuszczyca, trądzik oraz grzybica. Ozon w kosmetologii i dermatologii wykorzystywany jest również w leczeniu trądziku, opryszczki, nadpotliwości stóp, łuszczycy, cellulitu oraz w terapii „stopy cukrzycowej”.

Ozon można wykorzystać nie tylko do dezynfekcji powietrza, ale również odzieży, klimatyzacji samochodowej, a nawet jedzenia. Po zabiegu ozonowania samochodu układ klimatyzacji jest wolny od wszelkich drobnoustrojów. Ozonowanie klimatyzacji samochodowej znacznie zwiększa komfort podróży. Zwiększa również nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy. W aucie pozbawionym drobnoustrojów o wiele później poczujemy się zmęczeni, co jest niezwykle ważne szczególnie podczas długich i męczących podróży. Czyszczenie produktów spożywczych woda ozonowaną  jest moim zdaniem fantastycznym sposobem na pozbycie się nie tylko brudu, ale również pestycydów. Ozonowanie wody sprawia również, że staje się ona idealnie czysta, jej smak również wiele zyskuje.
Korzystając z ozonatora w sypialni koniecznie odkryj materac łóżka, dzięki temu wybijemy roztocza, a jak wiadomo na materacach znajduje się ich bardzo dużo. Ceny ozonatorów zaczynają się już od 149 zł, co nie jest wygórowaną ceną jak za urządzenie tego typu.
Myślę, że jest to urządzenie bardzo przydatne i po zabraniu wszystkich informacji na jego temat stwierdzam, że chciałabym mieć je w swoim domu.

Źródła:

https://ozoneo.pl/
http://biotechnologia.pl/kosmetologia/zastosowania-ozonu-w-kosmetologii,15753
https://www.google.pl/amp/biomist.pl/medycyna-zdrowie/ozonator-powietrza-jak-dziala/6879/amp

Ozonatory – zastosowanie i zalety używania


http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/35431/same-zalety-ozonatorow25 thoughts on “Ozonator w domu czy warto? Zalety posiadania ozonatora”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *