Moje postanowienie noworoczne czyli czas zacząć ćwiczyć i skorzystać z porady dietetyka

Moje postanowienie noworoczne czyli czas zacząć ćwiczyć i skorzystać z porady dietetyka
Jak wiecie jednym z moich postanowień noworocznych było odchudzanie. Nie chce schudnąć dużo, ale troszkę nie zaszkodzi.
Postanowiłam wreszcie skorzystać z porady dobrego dietetyka. Oczywiście chodzę też na siłownię w miarę możliwości. Wiadomo sport to zdrowie i na pewno nie zaszkodzi, a być może przy okazji uda mi się zrzucić kilka zbędnych kilogramów.Staram się robić to dwa razy w tygodniu, ale bardzo różnie to bywa. Przy dziecku i pracy niestety nie zawsze jest to możliwe. Poza tym kiedy zaczęłam chodzić na siłownie nie do końca wiedziałam jakie ćwiczenia właściwie mam wykonywać i ile powtórzeń.
The American College of Sports Medicine’s zaleca minimum 150 min aktywności fizycznej tygodniowo, Światowa Organizacja Zdrowia również jako ilość minimalną wskazuje 150 min tygodniowo, jednak zwiększając czas na ćwiczenia do 300 minut tygodniowo możemy zyskać jeszcze więcej.

Bardzo ważne to zacząć działać, zachęcam do sprawdzenia artykułu na stronie mojego dietetyka Michała Wrzoska o tym jak zacząć ćwiczyć.

 

Na stronie są również opisane rodzaje treningów, a jest ich wiele:
Aerobowy – najbardziej popularna oraz najprostsza forma aktywności fizycznej, idealnie nadająca się również dla osób początkujących; to m.in. bieganie, pływanie czy taniec;
Siłowy – zwiększa masę i siłę mięśniową, co korzystnie wpływa na podstawową przemianę materii; w znacznym stopniu poprawia estetykę i wygląd ciała; to m. in. trening sylwetkowy, trening siłowy czy podnoszenie ciężarów;
Kalistenika – trening oparty o podstawowe funkcjonalne wzorce ruchowe z wykorzystaniem głównie ciężaru własnego ciała, dzięki czemu każdy, nawet bez dostępu do profesjonalnego sprzętu, może rozpocząć ćwiczenia;
Interwały – trening o zmiennej intensywności, czyli przeplatanie okresów pracy maksymalnej z okresami, gdzie następuje odpoczynek; bardzo korzystnie wpływa na wydatek energetyczny.
Jeśli chodzi o współpracę z dietetykiem najważniejsze jest zrobić ten pierwszy krok. Ja na ten moment dostałam do wypełnienia mnóstwo papierów. Muszę opisać dokładnie co i o której jem. Odpowiedzieć również na wiele pytań dotyczących mojego zdrowia, upodobań i stylu życia. Wszystko po to aby dietetyk mógł dobrać dla mnie najlepszą dietę. Na bieżąco postaram się opisywać nam moje wrażenia i postępy.
A wy jakie macie doświadczenia związane z odchudzaniem, dietą i ćwiczeniami?


7 thoughts on “Moje postanowienie noworoczne czyli czas zacząć ćwiczyć i skorzystać z porady dietetyka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *