Jak przedłużyć życie choinki?

Jak przedłużyć życie choinki?

Uwielbiam żywe choinki, pięknie pachną, a do tego wyglądają cudownie. Wprowadzają do domu ten wyjątkowy świąteczny klimat.
Niestety posiadanie pachnącej żywej choinki ma również swoje minusy, często zdarza się, że igły zbyt szybko opadają.
Mam dla Was kilka rad, dzięki którym dłużej nacieszymy się pięknym drzewkiem.

Wybór choinki

Do wyboru mamy całkiem sporo rodzajów drzewek. Jedne z nich szybciej gubią swoje igły, inne są nieco trwalsze. Najszybciej igły będzie tracił świerk pospolity, jeśli już zdecydujemy się na świerk warto wybrać kłujący lub srebrny. Najtrwalsze są jodły, dlatego ja zdecydowałam się w tym roku na zakup jodły kaukaskiej.
Niezależnie od tego jaki rodzaj choinki wybierzemy koniecznie sprawdzić musimy czy kolor igieł jest jasno zielony, czy gałązki są elastyczne i czy zapach jest intensywny. Świeża choinka ma elastyczne gałązki i dość mocno pachnie.

Miejsce choinki

Miejsce, w którym postawimy choinkę powinno być zdecydowania daleko od wszelkich źródeł ciepła kaloryferów, grzejników itd.

Pielęgnacja

Choinkę w doniczce należy podlewać i spryskiwać codziennie zimną wodą w sprayu. Ziemia w doniczce powinna być lekko wilgotna. Drzewko cięte należy włożyć do specjalnego stojaka napełnionego wodą. Przed tym dobrze jest podciąć pieniek o około 3 cm, dzięki temu choinka będzie łatwiej chłonąć wodę.

A oto moje tegoroczne drzewo 🙂

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku.

 

Źródła:
https://poradnikogrodniczy.pl/jak-zachowac-czar-swiatecznej-choinki.php3 thoughts on “Jak przedłużyć życie choinki?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *