Ekologiczny miętowy proszek do zmywarki

Ekologiczny miętowy proszek do zmywarki

 

Chciałam podzielić się z Wami moim nowym odkryciem, z którego jestem bardzo zadowolona, jest to naturalny eukaliptusowy proszek do zmywarki.
Początkowo podeszłam do niego dość sceptycznie jednak produkt bardzo mnie zainteresował.

O tym co szkodliwego możecie znaleźć w sklepowych tabletkach do zmywarek przeczytacie we wpisie –>przepis na tabletki do zmywarki.

Po pierwsze żałuję, że przez internet nie można przekazać zapachu, bo proszek ma cudowny miętowy zapach. Ma konsystencje małych białych grudek. Jest w 100% bezpieczny dla środowiska.

Proszek dobrze rozpuszcza się w każdej temperaturze zmywania. Produkt będzie idealnym wyborem dla alergików. Myje naprawdę rewelacyjnie, radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Moim zdaniem lepiej od normalnych sklepowych tabletek do zmywarki.

Jest oparty na składnikach mineralnych. Nie zawiera wypełniaczy, chloru i syntetycznych składników zapachowych. Całkowicie biodegradowalny.

Producent podaje, że nie wymaga stosowania soli ani środków nabłyszczających. Regularnie stosowany eliminuje także potrzebę stosowania środków do czyszczenia zmywarki.

Skład: 

100% olejek miętowy

węglan sodu – czyli soda kalcynowana, której używam również w moim przepisie na tabletki do zmywarki.

nadwęglan sodu –  dzięki właściwościom utleniającym, która zachodzi w wodzie powoduje wybielanie oraz dezynfekcję. Powstaje woda utleniona. Reakcję tą używają producenci proszków do prania i tabletek do zmywarek. Produkt bezpieczny.

tripolifosforan sodu – Kiedy zobaczyłam ten składnik w proszku, na początku przestraszyłam się: „Jak to przecież miał być naturalny, świetnie znów się nabrałam….” . Jednak postanowiłam się zagłębić bardziej w temat tego komponentu i oto co znalazłam: związek nieorganiczny (Na5P3O10) wykorzystywany wśród środków czystości jako wypełniacz aktywny, zmiękczający wodę. Ponadto oddziałuje on ze wszystkimi składnikami detergentów, wzmacniając ich działanie. Organizacja FDA (Food and Drug Administration) zalicza tripolifosforan sodu do związków bezpiecznych.

Stanowisko producenta proszku w kwestii składu jest następujące: „Wszystkie składniki, które wykorzystujemy przy produkcji proszków, są technicznie lub chemicznie produkowane z podstawowych minerałów. Trójpolifosforan sodu jest klasyfikowany jako „powszechnie uważany za bezpieczny” przez FDA (Food and Drug Administartion). Małe ilości trójpolifosforanu nie wykazują żadnych szkodliwych właściwości dla środowiska. To, czego unikamy komponując nasze proszki do prania, to wszelkie wybielacze, enzymy, środki do dezynfekcji chemicznej, wypełniacze i syntetyczne substancje zapachowe „– Mike McKelvie .

W składzie jest on na ostatniej pozycji. Udało mi się również dowiedzieć, że w proszku jest go tylko 1-10%. Także możecie być jak najbardziej spokojni o swoje zdrowie.

 

Ogólnie jestem mile zaskoczona i bardzo zadowolona z tego produktu dlatego chciałam serdecznie Wam go polecić. Jeśli tylko nie macie ochoty lub czasu na robienie swoich własnych tabletek czy proszku do zmywarki wypróbujcie ten specyfik. Jestem przekonana, że będziecie z niego zadowoleni. Cena jest adekwatna do jakości.

Proszek kupicie w sklepie eukaliptusowy.pl

Źródła:
http://ec.europa.eu/food/fs/sfp/addit_flavor/flav15_en.pdf http://www.inchem.org/documents/jecfa/jecmono/v17je22.htm
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polifosforany
http://czytamyetykiety.pl/proszek-o-czterech-skladnikach-mozliwe/
http://ekotropiciel.pl/na-eko-tropie/recenzje-eko-produktow/item/459-proszek-eukaliptusowy-bez-eko-sciemy

 8 thoughts on “Ekologiczny miętowy proszek do zmywarki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *