Dlaczego warto pić wodę?

Dlaczego warto pić wodę?

Woda jak wszyscy wiemy jest niezbędna do życia, wiemy też, że wodę trzeba pić, ale właściwie ile i dlaczego ? I czy jest obojętne jaką? Woda jest jedynym potrzebnym do życia płynem, warto więc zadbać o to, aby była ona dobrej jakości.

Ciało człowieka składa się w około 70% z wody i jest najważniejszym elementem budowy naszego organizmu. Codziennie tracimy duże jej ilości przez naturalne parowanie, pocenie się i wydalanie. Konieczne jest stałe uzupełnianie niedoborów wody.

Główną rolą wody w organizmie jest transport składników odżywczych do komórek i narządów. Pomaga ona również usuwać zbędne produkty przemiany materii. Zalecane dzienne spożycie wody to około 2 l, ale osoby trenujące powinny jej pić zdecydowanie więcej.

Korzyści płynące z picia wody:

1. Lepsza przemiana materii
2. Mniejsze ryzyko chorób serca
3. Orzeźwienie
4. Zdrowa skóra
5. Więcej energii
6. Ochrona przed nowotworami
7. Zapobiega chorobom nerek
8. Lepsza koncentracja
9. Usuwa toksyny
10. Reguluje ciśnienie krwi
11. Pomaga zachować odpowiednią temperaturę ciała
12. Zapobiega zaparciom
13. Redukuje bóle głowy
14. Poprawia wydolność w czasie ćwiczeń

 

Ja na szczęście nie mam problemu z wypijaniem odpowiedniej ilości wody. Jakoś od zawsze moim głównym napojem była woda i tak też zostało do dziś. Przez ostatnie miesiące wszędzie towarzyszy mi woda Id’eau.  Jest to woda nieco inna od tych, które możemy spotkać w sklepach. Większość wód mineralnych ma strukturę wielocząsteczkowych klastrów, co nie sprzyja odpowiedniemu nawodnieniu. Woda Id’eau ma swoistą strukturę cząsteczkową, która ułatwia jej rozpuszczanie. Zawiera ona również dwa razy więcej tlenu (zawartość rozpuszczonego tlenu 13 ÷ 15 mg na litr), co stymuluje metabolizm.
Niewłaściwa dieta, stres i niekorzystne warunki środowiska mogą powodować zakwaszenie organizmu. Woda Id’eau jest wodą alkaiczną pH 7,7 ÷ 8,0. Picie jej wpływa więc korzystnie na równowagę kwasowo zasadową. Woda ta odpowiednia będzie również dla najmłodszych, a to za sprawą mineralizacji na poziomie 465 mg/l, co czyni ją odpowiednią do spożywania przez dzieci, przygotowywania żywności dla niemowląt jak i dla diety ubogiej w sód.

Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu ta woda, zarówno ze względu na jej smak, właściwości i opakowanie. Butelki są bardzo poręczne. Dzięki temu zabieram je ze sobą wszędzie do pracy, na spacer, na siłownię.

Jeśli będziecie zainteresowani zakupem wody Ideau znajdziecie ją tutaj – www.lepszawoda.eu

Dla czytelników bloga rabat 30% na wodę 1l na stronie lepszawoda.eu jeśli polecicie wodę na facebooku otrzymacie dodatkowo 5 % rabatu czyli w sumie 35 % 🙂 A więc jak najbardziej warto:)
Jeśli wolicie bardziej poręczną butelkę, którą zawsze możecie mieć przy sobie jest również rabat – 10%  na zakup 0,65l na stronie ideau.pl
Kod rabatowy: ideaub12

 

 

Źródła:

lepszawoda.eu

Woda wyjątkowa


https://portal.abczdrowie.pl/korzysci-z-picia-wody
http://www.focus.pl/artykul/10-powodow-dla-ktorych-warto-pic-wode11 thoughts on “Dlaczego warto pić wodę?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *