Organiczny płyn do czyszczenia tolety Greenscents – analiza składu

Organiczny płyn do czyszczenia tolety Greenscents – analiza składu

 

Płyn do czyszczenia toalet firmy Greenscents – to kolejny naturalny, organiczny środek, który chciałam Wam opisać.
Jest to wysokiej jakości hypoalergiczny, certyfikowany produkt.  Został on wykonany całkowicie na bazie wegańskich, organicznych składników.

Jest wyjątkowo skuteczny: zabija 99,9% bakterii. W przeciwieństwie do komercyjnych płynów do czyszczenia toalet, produkt Greenscents nie pozostawia po sobie nieprzyjemnego, chemicznego zapachu, a jedynie delikatną woń mięty i rozmarynu.  Produkt zdobył I miejce w kwietniowym zestawieniu ekologicznych środków czystości brytyjskiego magazynu Ethical Consumer.

 

Płyn posiada wiele certyfikatów i wyróżnień:

 

 1. Allergy UK jest brytyjską organizacją charytatywną wspierającą osoby cierpiące z powodu alergii. Zajmują się działalnością informacyjną i wspomagającą. Współpracują z rządem, organizacjami zdrowotnymi, firmami działającymi na rzecz zdrowia i lekarzami.W samej Wielkiej Brytanii ponad 21 milionów osób. Aby ułatwić im wybór bezpiecznych dla nich produktów, zespół badaczy z Allergy UK testuje je pod kątem potencjalnych alergenów i bezpieczeństwa stosowania.Po przejściu badań prowadzonych przez Allergy UK, Greenscents otrzymało certyfikat potwierdzający, że ich produkty nie powodują alergii i mogą być bezpiecznie stosowane przez alergików.
 2. Cruelty Free International jest międzynarodową organizacją charytatywną walczącą o prawa zwierząt. Szczególny nacisk kładą na humanitarne traktowanie zwierząt laboratoryjnych oraz całkowite zaprzestanie testów na zwierzętach, także w przemyśle kosmetycznym.Dzięki działalności Cruelty Free International wiele krajów wprowadziło lub jest w trakcie wprowadzania zakazów i ograniczeń testów na zwierzętach.Wyróżnienie firmy Greenscents tym certyfikatem oznacza, że ich produkty nie są testowane na zwierzętach, z związku z czym nie przyczyniają się do ich cierpienia i niehumanitarnego traktowania.
 3. I’m Green™ to wyróżnienie przyznawane produktom używającym opakowań stworzonych z bio polietylenu niskiej gęstości brazylijskiej firmy Braskem. Jest to materiał wyjątkowy pod wieloma względami:

  Wszystkie opakowania produktów Greenscents zostały wykonane z bio polietylenu pochodzenia naturalnego.

 4. Soil Association to brytyjska organizacja charytatywna założona w 1946 roku przez grupę farmerów troszczącą się o środowisko. Dzisiaj Soil Association liczy ponad 27 tysięcy członków, którzy działają na rzecz ekologii, odpowiedzialnego rolnictwa, świadomości konsumenckiej, etycznego handlu i leśnictwa.

  Aby uzyskać certyfikat Soil Association Organic, produkty i proces ich tworzenia muszą spełniać wyśrubowane kryteria:

  • nie być testowane na zwierzętach,
  • nie zawierać składników modyfikowanych genetycznie,
  • używać jedynie barwników i zapachów pochodzenia naturalnego,
  • składniki użyte w produktach muszą być kontrolowane, ich pochodzenie znane, a proces tworzenia zrównoważony,
  • używać pochodnych ropy naftowej w bardzo ograniczonym zakresie,
  • proces produkcji musi być regularnie kontrolowany,
  • mieć minimalny wpływ na środowisko naturalne i tworzyć jak najmniej odpadów w procesie produkcji.

  Produkty Greenscents spełniają wszystkie normy dla certyfikatu Soil Association Organic.

 5. VeganOK to certyfikat przyznawany przez włoską organizację Veganok Network. Gdyż wszyscy pracownicy tej organizacji są weganami, posiadają dogłębną wiedzę związaną z wegańskim stylem życia.

  Aby otrzymać certyfikat VeganOK, firma nie może testować swoich produktów na zwierzętach, a składy ich produktów muszą być całkowicie wegańskie oraz pochodzić z certyfikowanych, ekologicznych źródeł. Także opakowania muszą być całkowicie wegańskie.

  Greenscents spełnia wszystkie wymagania certyfikatu VeganOK.

 6. Wyróżnienie przyznawane przez magazyn Ethical Consumer produktom oraz firmom za całokształt działalności. Oceniane są etyczność, przejrzystość, dbałość o środowisko naturalne, prawa człowieka oraz zwierząt. W przypadku produktów czyszczących i piorących pod uwagę brane są:

  • bezpieczeństwo użytkowania (czy alergizują, podrażniają lub mogą wywoływać raka),
  • stosowanie substancji chemicznych (enzymów, surfaktantów, sztucznych zapachów i barwników, wybielaczy, fosforanów),
  • czy są testowane na zwierzętach,
  • wegańskość,
  • organiczność.

   

Moja opinia

 

Myślę, że te wszystkie certyfikaty i wyróżnienia mówią same za siebie, a także przekonują Was o tym, że jest to produkt najwyższej jakości, którego możecie używać bez obaw o zdrowie.
Produkt jest na prawdę bardzo wydajny, dobrze czyści, a dodatkowo ma świetny zapach. Na prawdę z takim cudownym zapachem, jeśli chodzi o płyn do toalety się jeszcze nie spotkałam. Skład jest na prawdę najwyższej jakości. Szczerze mówiąc niektóre kosmetyki mają gorszy skład niż ten płyn. Puki co jest to mój numer jeden jeśli chodzi o ekologiczne produkty do czyszczenia toalet, które możemy kupić. Cena również jest bardzo przyzwoita jak na tak dobry produkt. Dodatkowym atutem jest bardzo duża wydajność płynu.

 

Płyn możecie kupić w Drogerii Ekologicznej —> tutaj

 

Na koniec analiza składu:

water – woda

aloe vera leaf juice* – sok z aloesu

,vinegar*- ocet

lactic acid – kwas mlekowy.  Występuje w kwaśnym mleku, jogurcie i kiszonce. Należy do grupy związków NMF, czyli naturalnych czynników nawilżających w skórze i włosach. Jego forma lewoskrętna wykazuje dużą aktywność biologiczną, a większa cząsteczka sprawia, że działa łagodniej i mniej inwazyjnie, niż na przykład kwas glikolowy.

sodium cocoamphoacetate – mieszanina soli sodowych glicynianów kwasów tłuszczowych oleju kokosowego.

essential peppermint oil*- olejek eteryczny z mięty pieprzowej

xanthan gum – Lekki emulgator, zagęszcza konsystencje, podnosi lepkość, stabilizuje. Jako emulgator często wykorzystywany do produkcji kosmetyków o przejrzystej formule, żelowych, lekkich. Substancja pochodzenia naturalnego

coco glucoside – Coco-Glucoside jest niejonowym środkiem powierzchniowo czynnym, który może być używany jako środek pianotwórczy, odżywka lub emulgator. Jest chętnie stosowany w produktach organicznych, ponieważ jest zdrowszy dla skóry, bezpieczny dla środowiska i całkowicie biodegradowalny. Nie zawiera parabenów, siarczanu laurylowego, sulfatów, formaldehydu czy dietanoloamidów.

glycerin – gliceryna

essential rosemary oil* – olejek rozmarynowy

*z upraw ekologicznych

 

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku.

 

 

 

 

Źródła:
https://www.drogeria-ekologiczna.pl/do-toalet/6660-plyn-do-czyszczenia-toalet-organiczny-hipoalergiczny-i-skoncentrowany-mietowy-certyfikowany-500-ml-greenscents.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/
https://zielonyklub.pl/coco-glucoside.html8 thoughts on “Organiczny płyn do czyszczenia tolety Greenscents – analiza składu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *