Kilka pomysłów na prezent dla dziecka

Kilka pomysłów na prezent dla dziecka

16.10.2013 r. – tego dnia przyszła na świat moja ukochana córeczka. Dziś kończy już 4 latka. Nie wiem kiedy to zleciało, ale zdecydowanie za szybko. Też macie takie wrażenie, że czas za szybko leci? Jednak dziś nie o tym, a o prezentach.

Z każdym kolejnym świętem mam coraz większy problem z prezentem. Dziś dzieci mają wszystko i wszystkiego za dużo. Dlatego chciałam wybrać coś praktycznego. Przygotowałam dla Was kilka propozycji prezentów:

Picture_20171017_192008698

Bilety

W tym roku Pola, kiedy tylko zobaczyła reklamę Disney on Ice, dostała dosłownie bzika na tym punkcie, ale uważam, że to będzie piękne widowisko, słyszałam na temat tego przedstawienia wiele dobrego dlatego to jest jeden z prezentów, który w tym roku od nas dostała. Uważam, że jakiekolwiek bilety na przedstawienie w teatrze czy na jakieś inne ciekawe wydarzenie dla dzieci, które za razem nasze dzieci będzie interesowało i fascynowało są świetnym prezentem i pomysłem na spędzenie czasu razem.

Gry edukacyjne

Bez wątpienia dzięki takim grom możliwa jest nauka przez zabawę. Tego rodzaju gry mają zdecydowanie pozytywny wpływ na nasze pociechy.  Gry edukacyjne rozwijają wyobraźnię dziecka oraz stymulują do samodzielnego myślenia. Tego typu gry mają różne formy, są to przede wszystkim gry pamięciowe, na spostrzegawczość, gry logiczne oraz nauka ze słuchu. Oczywiście taką grę musimy dobrać odpowiednio do wieku naszej pociechy. Dla najmłodszych mogą to być maty edukacyjne, stoliki edukacyjne, lub mówiące pluszaki. Dla nieco większych dzieci gry planszowe, różnego rodzaju układanki lub zgadywanki. Ciekawą ofertę gier edukacyjnych w dobrej cenie znalazłam na stronie  na stronie www.manito.pl

inline-speed-skating-2460833__340

A może trochę sportu

Każdy z nas wie, że sport to zdrowie, a dzieci uwielbiają ruch. Można by więc według zainteresowań dziecka rozważyć np. zakup jakiegoś pojazdu rowerka biegowego lub zwykłego, hulajnogi,  rolek, a może deskorolki dla dzieci? Tutaj wybór zależy już tylko i wyłącznie od upodobań  i zainteresowań naszej pociechy.

bale

Nowe hobby

Moja córeczka bardzo chciała iść na balet dlatego z początkiem roku szkolnego zapisałam ją. Póki co moja baletnica jest bardzo z tych zajęć zadowolona i rozwija się. Więc kolejnym prezentem jaki w tym roku dostała jest bardzo praktyczny prezent – strój do baletu.
Dobrym pomysłem na prezent  może okazać zapisanie dziecka na jakieś zajęcia dodatkowe. Być może stanie się to jego pasją. W dzisiejszych czasach jest na prawdę spory wybór od zajęć tanecznych, naukę gry na rożnych instrumentach, naukę pływania po sztuki walki. Jednak uważam, że tutaj najważniejszą zasadą jest nie zmuszać. Dziecko musi wykazywać chęć uczestnictwa w takich zajęciach.

Kreatywność

Kreatywny to nic innego jak pomysłowy – chcemy żeby nasze dzieci takie były. Możemy znaleźć w sklepach wiele tego typu zabawek klocki, figurki do pomalowania, maskotki do uszycia, zestawy z orgiami, różne zestawy do rysowania lub tworzenia ilustracji z malutkich kuleczek (np. Aquabeads). Tego typu zabawek jest na prawdę wiele. Ostatni prezent jaki wybraliśmy dla naszej córeczki w tym roku jest właśnie z tej kategorii. Pola bardzo chciała dostać zestaw PlayDoh.

A Wy na jaki prezent zdecydowaliście się w tym roku?

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku.14 thoughts on “Kilka pomysłów na prezent dla dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *