Kolagen Flexus – 3 miesięczna kuracja

Kolagen Flexus – 3 miesięczna kuracja

Kolagen – główne białko tkanki łącznej. Ma ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Kolagen jest powszechnie stosowany w kosmetykach, zwłaszcza w kremach i maściach przeciwzmarszczkowych.
Tak więc kolagen odpowiada między innymi za wygląd naszej skóry, a także za stan naszych ścięgien.

Nasz organizm po 26 roku życia zaczyna tracić zdolność odbudowywania włókien kolagenowych. Na zmniejszoną ilość kolagenu ma również wpływ wzmożony wysiłek fizyczny oraz niektóre choroby.
Niedobór kolagenu jest być przyczyną bólów stawów i kręgosłupa, powstawania zmarszczek cellulitu oraz wypadania włosów.

Kolagenu praktycznie nie znajdziemy w pożywieniu dlatego warto go suplementować.

Kolagen Flexus stosowałam z powodu bólu kolan przez okres 3 miesięcy, gdyż właśnie tyle trwa pełna kuracja tym produktem. Jest to kolagen typu II, czyli dokładnie taki, jaki występuje w chrząstce stawowej. Oprócz kolagenu w preparacie znajdziemy również witaminę C, która wspomaga produkcje wcześniej wspomnianego kolagenu. Flexus jest w formie kapsułek, dość dużych, jednak mi t nie przeszkadza zupełnie. Najważniejsze jest jego działanie, a u mnie zdecydowanie sprawdził się. Kolana już tak nie doskwierają, a do tego poprawił się stan mojej skóry.

 

Skład kapsułek Flexus:
Hydrolizowany kolagen typu II 500 mg
Siarczan chondroityny 300 mg
Kwas hialuronowy 100 mg
Inne proteoglikany 50 mg
Witamina C 40 mg (50% RWS)Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *