Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków?

Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków?

Mam nadzieję, że większość z moich czytelników przekonała się już do naturalnych kosmetyków i środków czystości. Dla tych, którzy jednak jeszcze się wahają chciałam napisać dlaczego warto zmienić swoje nawyki.

Po pierwsze kosmetyki naturalne są bezpieczne dla naszej skóry. W zwyczajnych kosmetykach możemy niestety znaleźć składniki, które mogą zatykać pory, podrażniać skórę, powodować alergię oraz naruszać naturalną barierę lipidową.  Wiele z komponentów kosmetyków ma także wpływ na naszą gospodarkę hormonalną oraz wykazuje działanie rakotwórcze. W kosmetykach naturalnych znajdziemy składniki bezpieczne dla naszej skóry, a także zdrowia. Nie musimy się więc martwić, że szkodliwe substancje przenikną do naszego organizmu.

Po drugie mniejsze ryzyko alergii. Fakt kosmetyki naturalne nie zawsze są hypoalergiczne, jednak nie zawierają surowców wytwarzanych z ropy naftowej lub jej pochodnych,chemicznych konserwantów (np. parabenów). Mniejsza ilość substancji chemicznych sprawia, że zmniejsza się również ryzyko podrażnień, wysypek, zaczerwienienia czy swędzenia skóry.

Po trzecie duży wybór produktów. Obecnie możemy znaleźć każdy odpowiednik drogeryjnego kosmetyku w wersji naturalnej. Znajdziemy zarówno kosmetyki do demakijażu, jak i makijażu, szampony, odżywki, kremy czy balsamy.  Znajdziemy również produkty dla dzieci, co dla mnie chyba jest najważniejsze. Cieszę się, że mojej córeczce od najmłodszych lat mogę zapewnić naturalną i bezpieczną pielęgnację.
Jeśli mamy chęci i czas to praktycznie każdy kosmetyk możemy również zrobić sami. Przepisy znajdziecie na blogu w sekcji DIY.

Po czwarte przystępne ceny. Tak, ceny kosmetyków naturalnych są często bardzo zbliżone do tych drogeryjnych. Jest to spowodowane faktem, iż ich produkcja nie jest globalna i nie stosuje się wobec nich kampanii reklamowych, których koszty są kolosalne.

Po piąte nie są testowane na zwierzętach i są bezpieczne dla środowiska. Opakowania kosmetyków naturalnych często są produkowane z surowców wtórnych i nadają się do recyklingu. W miejscach uprawy roślin, wykorzystywanych do produkcji kosmetyków naturalnych,  nie stosuje się chemicznych substancji i nawozów.  Ważny fakt – kosmetyki naturalne są przyjazne zwierzętom – nie są testowane na zwierzętach i w większości przypadków, do ich produkcji nie stosuje się składników pochodzenia zwierzęcego.

Mam nadzieję, że te pięć powodów jeszcze bardziej przekona Was, że stosowanie naturalnych kosmetyków to dobry wybór.

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku, gdzie znajdziesz ciekawe treści, które nie są udostępnianie na blogu.9 thoughts on “Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *