Jak się pakować żeby nie zwariować?

Jak się pakować żeby nie zwariować?

Pakowanie to moja specjalność, a to dzięki temu, że od wiosny do końca jesieni praktycznie na każdy weekend wyjeżdżam na działkę. Pakowania weekendowego specjalnie nie planuję, jednak kiedy chodzi o dłuższy wyjazd zwłaszcza za granicę, uważam, że warto to zrobić dla własnego spokoju.

 1.                  Wybór torby

To wszystko zależy od tego czym będziemy podróżować. Jeżeli będziemy na wakacje jechać autem lepiej wybrać miękkie materiałowe torby, są lżejsze i zajmują znacznie mniej miejsca. Natomiast jeśli podróżować będziemy samolotem zdecydowanie lepiej wybrać walizki usztywniane na kółkach. Na takie właśnie walizki zdecydowałam się w tym roku.

2.                  Lista potrzebnych rzeczy

Taką listę dobrze jest przygotować co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem. Gdyby coś nam się przypomniało w każdej chwili możemy dopisać, a na samym końcu pakowanie z listą jest o wiele  łatwiejsze i szybsze. 

3.                  Zaplanuj zestawy ubrań

Takie zaplanowane zestawy ubrań znacznie zmniejszą nam ilość rzeczy, które będziemy musieli zabrać. Dzięki zestawach przygotowanych na każdy dzień zobaczysz ile tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli zostanie miejsce w walizce później zawsze możemy coś dopakować.

4.                  Umiejętne składanie czyli rolowanie

Kiedy mamy już przygotowaną listę i zestawy ubrań wystarczy je umiejętnie poskładać, aby zajmowały jak najmniej miejsca walizce. Do układania ubrań w tzn. rulony nie byłam przekonana, jednak rzeczywiście ten sposób pozwala na zaoszczędzenie miejsca, a także ubrania nie gniotą się.
Jak to zrobić?
Kładziemy ubranie na płasko na podłodze. Trzeba je częściowo złożyć tzn. w bluzkach składamy rękawy, natomiast spodnie składamy na pół. Zawijamy ubrania w rulon zaczynając od dołu.

5.             Układanie w walizce
Ja dno zawsze dajemy cięższe rzeczy czyli np. buty. Jeśli chodzi o buty to ja zawsze wkładam je do foliowych torebek. Cieplejsze ubrana i ręczniki, również układamy na dnie. Aby zaoszczędzić trochę miejsca do butów możemy schować np. skarpetki. W bluzki zawinąć biżuterię, zegarki i tego typu rzeczy. W sklepach są dostępne malutkie buteleczki, do których możemy przelać szampony, żele czy inne tego typu kosmetyki. Zajmują znacznie mniej miejsca i oczywiście są lżejsze, co przy podróżowaniu samolotem jest dość ważne. Zwykle możemy zabrać ze sobą tylko 20 kg.

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku.8 thoughts on “Jak się pakować żeby nie zwariować?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *