Błędy popełniane podczas sprzątania – sprawdź czy też je popełniasz

Błędy popełniane podczas sprzątania – sprawdź czy też je popełniasz

Sprzątanie niby taka prosta sprawa, w końcu każdy z nas to robi, a jednak wiele z nas popełnia podstawowe błędy, które mogą nam utrudnić porządki.

1. Mycie okien w słoneczny dzień
To chyba najczęstszy błąd. Wydaje się takie oczywiste aby okna myć kiedy pogoda dopisuje. Jednak kiedy świeci słońce, wszystko schnie znacznie szybciej, płyn do mycia szyb (nawet ten naturalny, które możemy zrobić same – przepis tutaj) również, a przez to niestety powstają smugi.

2. Mycie zimną wodą
Spotkałam się wiele razy z sytuacją, gdy ktoś mył naczynia lub podłogę zimną wodą. Jest to niestety złe podejście, gdyż zimna woda nie usunie tłuszczu z naczyń czy też plam z paneli czy też parkietu.

3. Skurzone i brudne akcesoria do sprzątania
Miotła, szmatka, gąbka do mycia naczyń czy też mop, często zapominamy o tym, że za każdym razem muszą dobrze wyschnąć inaczej rozwiną się na nich bakterie. Pierzmy, szmatki i gąbki lub częściej sięgajmy po nowe. Nie kosztują one majątku. Nie zapominajmy również o miotle, na której gromadzi się mnóstwo kurzu, a kiedy zamiatamy rozprzestrzeniamy go po całym domu. Za każdym razem usuń z miotły kurz.

4. Odkurzanie
Odkurzanie wydaje się być czynnością nieskomplikowaną i rzeczywiście tak jest. Warto jednak pomyśleć o prawidłowym jego kierunku, a mianowicie aby kurz nie zbierał się pod listwą podłogową, odkurzać należy równolegle do niej. Wskazana jest także częstsza wymiana worków w odkurzaczu, gdyż czym więcej w nim kurzu tym mniejsza będzie siła ssania.

5. Spuszczanie wody przy otwartej toalecie po umyciu
Ten błąd nie jest obojętny dla naszego zdrowia, szczególnie jeśli używasz toksycznych środków. Kiedy spuszczasz wodę, ta wraz z toksycznym specyfikiem rozpryskuje się po ścianach, ty i Twoja rodzina wdychacie szkodliwe opary – to nie może być bezpieczne. Zawsze rób to przy zamkniętej klapie sedesu.

6. Używanie toksycznych środków
Niestety, ale mało kto zastanawia się nad składem i szkodliwością specyfików, których na co dzień używamy do sprzątania naszych domów. Większość ludzi kupuje odruchowo. Nie warto być łatwowiernym, znacznie lepiej zainteresować się tym czego używamy i czy aby nie wyrządzamy szkody przede wszystkim naszym dzieciom. Na blogu znajdziecie wiele przepisów na ekologiczne i nieszkodliwe środki czyszczące.

7. Sprzątanie bez rękawiczek
Jeśli Twoja skóra jest sucha lub zniszczona i koniecznie kiedy używasz chemii użyj rękawiczek

8. Mokra szczotka do toalety
Szczotka do toalety to pożywka dla różnorakich drobnoustrojów. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii. Pamiętaj aby szczotka zawsze miała możliwość wyschnięcia, wylewaj wodę z pojemnika, do którego ją odkładasz..

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku.

 8 thoughts on “Błędy popełniane podczas sprzątania – sprawdź czy też je popełniasz”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *