Organizacja – ostatni weekend przed Wielkanocą

Organizacja – ostatni weekend przed Wielkanocą

W ostatni weekend przed świętami pewnie będziecie mieć więcej sprzątania i innych obowiązków niż w normalny weekend. Trzeba więc dobrze się zorganizować. Moim zdaniem dobrze jest sobie wszystko zapisać i zaplanować.

retro-1291608__340

Sprzątanie

Zapisz co jeszcze ważnego zostało Ci do zrobienia. W moim przypadku będzie to mycie lodówki, piekarnika i inne drobne porządki. Postaraj się również rozplanować swoje zadania w czasie. Został równy tydzień do świąt więc jeszcze spokojnie ze wszystkim zdążysz. Pamiętaj o tym, że cały dom można posprzątać bez chemii. Na blogu znajdziecie wpis o sprzątaniu łazienki oraz kuchni bez toksycznych środków.

Kilka tików na zaoszczędzenie czasu podczas sprzątania:’

1. Po pierwsze wyłącz telewizor i odłóż telefon aby nic Cię nie rozpraszało.
2. Zaangażuj do sprzątania wszystkich domowników. Każdy powinien mieć swoje zadania.
3. Rozejrzyj się i wszystkie rzeczy, które nie są na swoim miejscu włóż do jakiegoś pudełka. Nie odkładaj ich od razu, bez sensu biegać po całym domu w kółko, zrobisz to na końcu.
4. Kurze wycieraj płynem do mebli, który znajdziesz —>tutaj, używaj ręczników papierowych, które później od razu wyrzucisz.
5. Nie odkładaj niczego na później, zrób wszystko raz, a porządnie.
6. Sprzątaj z góry na dół – najpierw wycieraj kurz z górnych szafek, dopiero później z dolnych.
7. Odkurz od razu cały dom żeby nie roznosić brudu z pomieszczenia do pomieszczenia.
8. Pamiętaj aby wyrzucać zbędne rzeczy.

Potrawy Świąteczne

Zaplanuj co dokładnie podasz na święta, zapisz wszystkie potrawy, wtedy o wiele łatwiej będzie opanować także listę zakupów. Nad świątecznym menu trzeba się dokładnie zastanowić każdy z nas ma swoje ulubione potrawy. Jednak  potrawy takie jak: żurek, pasztet, biała kiełbasa, szynka, sałatki warzywne oraz oczywiście jajka w różnej postaci – na pewno znajdą się na większości świątecznych stołów. Ja na deser podaję sernik, babkę bądź mazurek. Przed sporządzeniem listy zakupów warto zastanowić się ile osób odwiedzi nas w tym szczególnym czasie. Dzięki temu łatwiej będzie nam sporządzić menu i obliczyć liczbę porcji. shopping-cart-1026501__340

Zakupy

Jeśli chodzi o większe zakupy to lista zakupów jest również dobrym rozwiązaniem, choćby dlatego aby niczego nie zapomnieć i nie tracić czasu na ewentualne dodatkowe zakupy. Trzymajmy się swojej listy zakupów i nie daj się skusić na dodatkowe promocje. W święta zazwyczaj przygotowujemy za dużo jedzenia, jeśli będziemy trzymać się listy nie będziemy marnować jedzenia.  Nasza lista zakupów powinna zawierać nie tylko artykuły spożywcze, ale także ozdoby i dekoracje stołu.

 

Bądź na bieżąco, polub stronę Naturalnie Andzia na facebooku.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *