Porządki w szafie

Bałagan, artystyczny nieład…zwał jak zwał. Jednak uważam, że gdy nasza przestrzeń jest dobrze uporządkowana i zorganizowana wtedy szybko i sprawnie możemy sięgnąć po to czego szukamy.  Aby tak się stało warto poświęcić trochę czasu na przegląd swojej szafy, szczególnie, gdy zmienia się pora roku.  Należałoby zacząć z czynności, której wiele osób nie lubi, a mianowicie pozbycia się niepotrzebnych rzeczy z szafy.

preview16

1. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy
Po pierwsze nie magazynuj. Jeśli nie rozstaniesz się z rzeczami , których już nie nosisz, efekt  może być tylko jeden – przepełniona szafa.  Koniecznie przejrzyj więc cały swój asortyment. Istnieje sposób, który ułatwi Ci pozbywanie się zbędnych rzeczy – potrzebujesz do tego trzech pudeł, które opiszesz obecne, niezdecydowane, do wyrzucenia/oddania. Rzeczy, których chcesz się pozbyć warto przekazać jakieś organizacji charytatywnej. Mnie bardzo pomaga myśl, że coś czego ja już nie potrzebuje przyda się komuś innemu. Wtedy zdecydowanie łatwiej pozbywa się rzeczy. Pudło z napisem niezdecydowane schowaj na pół roku, jeżeli w tym czasie nie sięgniesz po te rzeczy, oznaczać będzie, że zupełnie ich nie potrzebujesz. Często zdarza się, iż do jakiejś rzeczy mamy jakiś sentyment, niestety jeśli chcesz mieć uporządkowaną garderobę musisz pozbyć się wszelkich sentymentów.

SWETER

2. Schowaj zimowe rzeczy
Kiedy wiosna już w pełni uraczy nas swoją obecnością swoje zimowe rzeczy możemy schować, gdzieś na dno szafy lub do kartonów. Nie będą wtedy zajmować nam  miejsca w tym zakątku szafy, do którego ciągle zaglądamy.

3. Dokładnie przejrzyj 
Rzeczy wiosenno-letnie dokładnie przejrzyj. Sprawdź w jakim są stanie i cz aby na pewno nadal się Tobie podobają, w przeciwnym razie odkładamy je do kartonu z rzeczami niepotrzebnymi.

4. Przetrzyj szafę w środku   Kiedy nasza szafa jest już pusta warto skorzystać z okazji i wytrzeć w niej kurz. Naturalny preparat do mycia mebli znajdziesz tutaj—-> Ekologiczny płyn do mebli 

5. Zabieramy się się do układania. Ubrania grupuj według kategorii : spodnie powinny być trzymane razem, sukienki razem, bluzki z bluzkami itd. W osobnej szufladzie trzymaj bieliznę, w osobnej skarpety, rajstopy. Dzięki dobrej organizacji szafy zyskasz miejsce i porządek.2 thoughts on “Porządki w szafie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *