Domowy nabłyszczacz do zmywarki

Domowy nabłyszczacz do zmywarki

Na prośbę czytelników dodaję bardzo prosty przepis na nabłyszczacz do zmywarki. O szkodliwości tych sklepowych nie będę już pisać, kto czytał wpis dotyczący tabletek do zmywarki, wie jak toksyczne środki się tam znajdują, pozostałych odsyłam do lektury.

vinegar-bottle-1473286

Jeśli chodzi o naturalny nabłyszczacz to jest nim ocet. Wkładamy naszą ekologiczną tabletkę i wlewamy odrobinę octu i dodajemy kilka kropelek cytrynowego olejku eterycznego. I gotowe. Ocet sprawi, że naczynia będą się pięknie błyszczeć.
lemon-1313642__340

Jeśli chodzi o usuwanie przykrego zapachu ze zmywarki to zamiast sklepowej zawieszki odświeżającej warto do zmywarki włożyć świeżą skórkę z cytryny. Można też plasterek cytryny nabić na widelec.  Wreszcie możemy cieszyć się miłym zapachem z naszej zmywarki.
Od czasu do czasu warto do zmywarki wlać szklankę octu i włączyć ją na program z najwyższą temperaturą, w ten sposób nie tylko zniwelujemy przykre zapachy, ale i usuniemy zalegający osad. Zmywarka będzie znów idealnie myła.

Jeśli podoba ci się ten blog  i chcesz być na bieżąco zapraszam Cię do polubienia strony na facebooku 🙂7 thoughts on “Domowy nabłyszczacz do zmywarki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *