Pod lupą – łagodzący żel, krem Be Beauty

Pod lupą – łagodzący żel, krem Be Beauty

16810171_1312192258850440_1751998195_o16804819_1312192265517106_451882901_o

Tym razem postanowiłam przeanalizować skład żelu – kremu łagodzącego firmy Be Beauty.
Na opakowaniu czytamy, że krem delikatnie oczyszcza oraz nawilża, a przeznaczony jest dla skóry suchej  i wrażliwej. Jednak zobaczcie co jest w jego składzie. Przeznaczony dla skóry wrażliwej czyli rozumiem przez to, że do alergicznej również, a już pierwszy składni mówi, iż Cocamidopropyl Btanie może powodować alergie. Zresztą przeczytajcie sami poniższy opis składu:

Cocamidopropyl Betanie – działa jako środek powierzchniowo czynny, emulgator, odżywka. Badania wykazały, że jest to środek bezpieczny, natomiast może powodować alergie.

Glycerin jest to kwas tłuszczowy. Nie podrażnia skóry, ani nie wywołuje alergii. Jest zalecany dla osób, które doznały podrażnień.

Propyle Glycol substancja nawilżająca skórę. Jest składnikiem bezpiecznym, bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie powoduje podrażnień. Nie jest rakotwórczy ani mutagenny.

PEG 7 Glycol Cocoate jak wiadomo PEG-i to środki szkodliwe. Składnik ten może zawierać toksyczne zanieczyszczenia takie jak tlenek etylenu lub dioksan. Tlenek etylenu może niszczyć komórki, a także ma działanie rakotwórcze. Dioksan 1,4-dioksan podobnie jak wszystkie etery ma działanie narkotyczne. Działa toksycznie na organizm człowieka. Jest to substancja drażniąca działa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, uszkadza nerki i wątrobę; przypuszczalnie rakotwórcza. Drogi wchłaniania: drogi oddechowe, skóra, przewód pokarmowy. Także uwaga na wszelkie PEG-i w kosmetykach. Unikajmy ich dla własnego bezpieczeństwa.

Styrene/ Acrylates Copolymer co do tego składnika opinie są różne. Badanie zatytułowane Interpolymer Cosmetic Ingredient Safety Dossier wykazało, iż środek ten jest bezpieczny i nie jest wchłaniany przez skórę. Testy na zwierzętach również wykazały, że nie powoduje on podrażnień. Jednak może być skażony między innymi kwasem akrylowym, który powoduje stany zapalne, swędzenie skóry, po którym pojawia się pokrzywka. Jak dla mnie pomarańczowe światło.

Morinda Citrifolia Fruit Extract – ekstrat z Morwy Indyskiej jest to substancja lecznicza.

Actylates/ C10-20 Akryl Acrylate Crosspolymer polimer wiążący, zwiększa lepkość produktu. Niestety jest to kolejny niebezpieczny, a nawet bardzo niebezpieczny składnik, gdyż w procesie polimeryzacji prowadzi do wytwarzania benzenu. Jak już pisałam we wpisie o oczyszczaniu powietrza, niebezpieczny dla nas i dla środowiska. Ma działania drażniące i powoduje wiele objawów ubocznych. W kosmetykach dopuszczalna ilość benzenu to 0,5 % masy danego produktu. Badania przeprowadzone na szczurach, które wdychały benzen przez dwa lata wykazały, że powodował on zapalenie płuc oraz rozrost i wzrost guzów.

Sodium Hydroxide wodorotlenek sodu dozwolony jest do stosowania w ograniczonych stężeniach. Związek chemiczny dopuszczony przez organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne.

Xanthan Gum naturalny zagęszczacz i stabilizator produktu. Produkowany przez mikroorganizmy na liściach kapusty, posiada certyfikat EcoCert.

Phenoxyethanol zamiennik szkodliwych parabenów, o nim pisałam już z kolei we wpisie o chusteczkach Dada. Dla przypomnienia napiszę, że w Japonii jest to składnik całkowicie zakazany, gdyż badania wykazały, że stosowany nawet w małych ilościach może szkodliwie oddziaływać na układ nerwowy i mózg.

Caprylyl Glycol tworzy na skórze film, który zapobiega odparowywaniu wody z powierzchni skóry przez co ją wygładza.

Ja nigdy tego kremu nie miałam w posiadaniu, natomiast na pewno też po dokładnym przeanalizowaniu jego składu go nie zakupię. Jak dla mnie posiada on zbyt wiele szkodliwych substancji, które nie mają pozytywnego działania zarówno na naszą skórę jak i na cały organizm. Czy Wy macie jakieś doświadczenia z tym kremem? 

 

 

 

Źródła:

http://sklepnaturalny.pl/blog/tajemniczy-skladnik-pegi-w-kosmetykach-bac-sie-czy-nie/

https://www.ewg.org/skindeep/ingredient/704645/PEG-7_GLYCERYL_COCOATE/

http://biomist.pl/chemia/baza-zwiazkow-chemicznych/organicznych/dioksan-14-dioksan/360
https://www.truthinaging.com/ingredients/styreneacrylates-copolymer

https://www.truthinaging.com/ingredients/c10-30-alkyl-acrylate-crosspolymer

http://www.naturativ.pl/skladniki/247-sodium-hydroxide/

http://www.kosmopedia.org/encyklopedia/sodium_hydroxide,448/

http://www.naturativ.pl/skladniki/183-xanthan-gum/1 thought on “Pod lupą – łagodzący żel, krem Be Beauty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *