Pod lupą – Be Beauty HYDRATE nawilżający płyn micelarny

be_1 bebeauty

Jestem mile zaskoczona płynem micelarnym Be Beauty z Biedronki.

Płyn ten nie zawiera parabenów, sztucznych barwników. Kolejnym plusem jest to, że płyn ma hypoalergiczną formułę, a dodatkowo jest testowany okulistycznie i mogą go stosować osoby noszące szkła kontaktowe.  Co prawda możemy znaleźć w nim substancje szkodliwe, natomiast jest ich stosunkowo niewiele. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry. Skład podobny do wielu płynów micelarnych z górnej półki, jednak cena sporo niższa.
Przyjrzyjmy się teraz jego składowi:

Poloxamer 184 jest to substancja myjąca, usuwająca zanieczyszczenia ze skóry. Jest substancją przebadaną dermatologicznie, bardzo łagodna dla skóry oraz błon śluzowych.

Disodium cocoamphodiacetate  jest to środek powierzchniowo czynny, łagodny dla błon śluzowych i dla skóry.

Propylene Glycol substancja nawilżająca skórę. Jest składnikiem bezpiecznym, bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie powoduje podrażnień. Nie jest rakotwórczy ani mutagenny.

Polysorbate 20 również substancja dobrze tolerowana przez skórę. Nie jest rakotwórcza ani mutogenna.

Panthenol w skrócie pochodna witaminy B

Peat extract inaczej borowina czyli samo dobro. Borowina regeneruje uszkodzone tkanki skóry. I oczywiście ma wiele innych pozytywnych właściwości dla naszej skóry.

Malvia flower extract z malwy ma działanie nawilżające. W swojej zawartości ma cały szereg substancji odżywczych: proteiny, flawonoidy, taniny, witaminy A, B1, C. Kolejnym plusem jest działanie ściągające i przeciwzapalne, odświeżające, zmiękczające i wygładzające.

Sodium Chloride również nie ma się do czego przyczepić jest to substancja, która wpływa jedynie na konsystencję kosmetyku.

Disodium EDTA jest substancją konserwującą, która może znaleźć się również w jedzeniu. Substancja ta została uznana za szkodliwą przez organizacje pro-naturalne, jednak jej zawartość w produktach kosmetycznych czy też spożywczych jest zbyt niska żeby spowodować jakiekolwiek szkody.  Najgroźniejszy jest w formie rozproszonej w powietrzu.

Sodium citrate czyli cytrynian sodu zwiększa trwałość kosmetyku, nieszkodliwy.

Citric Acid to kwas cytrynowy antyoksydant odmładzający i odświeżający skórę.

Parfum – substancje zapachowe

Phenoxyethanol uniemożliwia rozwój mikroorganizmów w czasie użytkowania kosmetyku. Niestety, większość środków konserwujących może wywołać alergie. Phanoxyethanol może również zaburzać gospodarkę hormonalną.

Caprylyl Glycol tworzy na skórze film, który zapobiega odparowywaniu wody z powierzchni skóry przez co ją wygładza.

W czym jest nasz płyn micelarny? Czyli znaki na butelce.

tr

Trójkącik z napisem PET 1

1 – PET lub PETE – czyli poli(tereftalan etylenu), to jedno z najczęściej wykorzystywanych tworzyw. Produkuje się z niego przede wszystkim plastikowe butelki na napoje, naczynia jednorazowego użytku, a także różne włókna sztuczne, np. poliester, polar oraz dacron i tergal (wykorzystywane do produkcji płócien żaglowych). Badacze ostrzegają jednak, że opakowania PET mogą być źródłem tzw. ksenoestrogenów – związków chemicznych, które potrafią wpływać na nasz układ hormonalny. Opakowań takich nie powinniśmy ponownie wykorzystywać. Nie należy ich również wystawiać na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Niewłaściwe przechowywanie sprawia bowiem, że substancje, z których są zbudowane mogą przenikać do zapakowanych w nie produktów.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *