Na dobry początek – zakupy :)

Długo zastanawiałam się nad założeniem bloga, ale tak bardzo wciągnęło mnie robienie własnych naturalnych produktów, że postanowiłam się tym podzielić. Nie przypuszczałam, że aż tak się w to „wkręcę”. Zmiana nie przyszła oczywiście z dnia na dzień, ale stopniowo i trwa do teraz. Jednak bardzo cieszę się, że pozbywam się z mojego domu szkodliwej chemii. Wydawało mi się, że na to wszystko trzeba mieć mnóstwo czasu i jeszcze więcej produktów. Nic bardziej mylnego. Sama się o tym przekonałam. Na początek wystarczy kilka opakowań sody oczyszczonej, którą dostaniemy w każdym sklepie. Ocet i kilka olejków eterycznych – możemy je zakupić w aptece, sklepie zielarskim, albo na allegro. Kto jak woli. Jeśli chodzi o olejki to na początek polecam zakupić olejek cytrynowy, który może nam posłużyć jako środek do dezynfekcji, może poprawić wygląd naszej skóry ze względu na swoje właściwości antyseptyczne. Aromatyzowanie się olejkiem cytrynowym podniesie naszą odporność.
Olejek z drzewa herbacianego (mój ulubiony) ma działanie odkażające i antyseptyczne. Dodaję go do naturalnego środka do mycia blatów kuchennych, do mycia podłogi. Jeśli chodzi o jego inne dobroczynne działanie jest pomocy w leczeniu opryszczki, trądziku, grzybicy, pomaga w leczeniu zatok i infekcji górnych dróg oddechowych.
I na dobry początek myślę, że to byłoby na tyle. Ja z czasem zaopatrzyłam się także w sodę kalcynowaną oraz boraks. I to w zasadzie wszystkie rzeczy, których potrzebujemy do ekologicznego sprzątania naszego mieszkania. Jak widzicie potrzeba niewiele. Nie obciąży to także zbytnio naszego portfela.

Jeśli chodzi o czas to uwierzcie, że wykonanie wszystkich środków czystości nie potrzeba dużo  czasu, a sprzątanie takimi własnymi produktami jest znacznie przyjemniejsze. Wiem co mówię, ponieważ z bałaganiary stałam się niemal perfekcyjną Panią domu 😎
Podsumowując lista zakupów na dobry początek:
1. Soda oczyszczona cena ok. 1 zł
2. Ocet cena ok. 1,50 – 2 zł
3. Naturalne olejek eteryczny cena od 8 zł do 14 zł

Oczywiście przydadzą się też butelki z atomizerem. Wystarczy wylać stary płyn do mycia okien, lub zaopatrzyć się z takie buteleczki w sklepie ogrodniczym.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *